Baton proteinowy – jakich wartości dostarcza dla organizmu?

Batony proteinowe mają w swoim składzie bardzo korzystne dla zdrowia składniki. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej.

Białko

W batonach proteinowych, jak sama nazwa wskazuje, można znaleźć przede wszystkim białka. Ich zawartość w produkcie może się wahać od dwudziestu pięciu do nawet pięćdziesięciu procent, co jest zależne od konkretnego wyrobu. Białka mogą występować w batonach w różnych formach i przybierać różne nazwy. Wśród nich można na przykład wymienić hydrolizaty oraz izolaty białek serwatkowych, kazeiny, białka jaj kurzych, a także białka sojowe. Białko jest bardzo ważne w codziennej diecie każdego człowieka, dlatego baton proteinowy (https://e-spar.com.pl/towar/baton-proteinowy-excelent-czekolada-nugat/282564) to fantastyczne jego uzupełnienie.

Węglowodany i tłuszcze

W batonach proteinowych znajdują się również takie substancje, jak węglowodany oraz tłuszcze. Zawartość węglowodanów w produkcie waha się od dwudziestu pięciu do trzydziestu pięciu procent. Natomiast tłuszcze stanowią około dwudziestu procent mały całego produktu. Warto wybierać batony, w których nie znajdują się zbyt duże ilości tłuszczów nasyconych. W tym przypadku wyjątkiem mogą być osoby, które są na co dzień bardzo aktywnie fizycznie i na przykład uprawiają sport.

Bakalie

Bardzo często w batonach proteinowych można znaleźć liczne dodatki. Wśród nich wskazuje się przede wszystkim bakalie oraz orzechy, które mają bardzo pozytywny wpływ na całokształt funkcjonowania człowieka. W bakaliach i orzechach można znaleźć liczne witaminy i minerały, a także korzystne dla zdrowia nienasycone kwasy tłuszczowe. Oprócz tego bakalie zawarte w batonach zmniejszają ryzyko pojawienia się różnych schorzeń oraz w pozytywny sposób wpływają na stan psychiczny oraz dobre samopoczucie każdego człowieka.

Powinno również zainteresować  Mięso wieprzowe - czy jest zdrowe?

Aminokwasy

Kolejnym składnikiem, który bardzo często występuje w batonach proteinowych, są aminokwasy rozgałęzione BCAA. Tego rodzaju aminokwasów organizm człowieka nie jest w stanie w samodzielny sposób wyprodukować, dlatego tak istotne jest ich regularne spożywanie w różnych produktach. Przyjmowanie aminokwasów ma szczególne znaczenie w przypadku osób, które aktywnie uprawiają sport oraz na co dzień mają duży wysiłek.

Nienasycone kwasy tłuszczowe

W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje batonów proteinowych. Przede wszystkim warto wybierać produkty, które w swoim składzie mają również nienasycone kwasy tłuszczowe. Mają one pozytywny wpływ na organizm człowieka, a w szczególności układ sercowo-naczyniowy oraz nerwowy. Zapobiegają także pojawianiu się licznych schorzeń, takich jak na przykład miażdżyca.

Błonnik

Ważnym składnikiem w batonach proteinowych jest także błonnik, który powinno się spożywać każdego dnia. Błonnik wpływa na obniżenie się poziomu cukru we krwi, a także zapobiega pojawianiu się różnego rodzaju chorób układu krążenia. Oprócz tego błonnik ma bardzo pozytywne działanie, jeśli chodzi o układ pokarmowy, ponieważ niweluje zaparcia. Warto włączyć go do swojej codziennej diety, między innymi poprzez spożywanie batonów proteinowych.

Dodaj komentarz